Stavba domu hladce: Tipy magazínu Svět bydlení

Stavba domu představuje pro mnohé stavebníky zkušenost plnou nepříjemných překvapení a trápení, zatímco jiní ji zvládnou hladce a rychle. V čem je rozdíl? V informacích!

Připraveného a dobře informovaného investora stavby domu jen tak něco nepřekvapí. Magazín Svět bydlení o životním stylu a bydlení, který vám přináší Raiffeisen stavební spořitelna, připravuje užitečné články o bydlení i o stavbě domu a rekonstrukcích. Zimní období je ideálním časem, kdy můžete načerpat dostatek informací a znalostí, které vám mohou celý proces stavby domu usnadnit. Přinášíme přehled některých článků, které by Vám neměly uniknout, pokud se chystáte stavět či rekonstruovat dům.

O tom, jaká je úroveň stavebních prací u nás a jak se bránit výskytu případných vad, se dočtete v článku Jaká je úroveň stavebních prací u nás? A jak zabránit "zfušovanému" řemeslu? Podobnému tématu se věnuje i text  Odstranění vad na domě může být snadné.

20100106-domy-ve-vsi

Stavba domu může probíhat i v zimě, i když za mimořádných podmínek. Přesvědčí vás článek Výstavba rodinných domů v zimě.

Různé vady a nekvalitně provedená práce bývají problémem nejen na dokončených stavbách domů, ale též bytů. Návod na to, jak řešit reklamace po předání nového bytu, najdrte v  článku Bydlíte čerstvě v novém? Nenechte se otrávit "drobnými" závadami Vašeho nového bytu.  Co si při přebírání nového bytu či domu ohlídat, vám zase poradí článek Přebíráte nový byt nebo dům? Tři tipy, proč mít oči otevřené!

Potížím při stavbě rodinného domu a radám, jak jim lze předcházet, se věnuje kniha Když chci stavět dům, jejíž recenzi naleznete v článku se stejným názvem: Když chci stavět dům. Ty, kteří teprve vybírají technologii vhodnou pro svůj dům a váhají, zda investovat do stavby nízkoenergetické či dokonce pasivní, mohou inspirovat články Dům, který Vám bude šetřit 90% výdajů za energii ai Novinky ve stavebních materiálech: Jak postavit dům za cenu bytu? Technologií Flexibuild.

20100106-pokoj

V současné době je trendem investovat do úspor energie na vytápění. Co si ale mají počít obyvatelé domů v památkových zónách či domů s památkově chráněnou fasádou? I pro ty existují vhodná řešení. Dočtete se o nich v článku Jak zateplit dům s historicky cennou fasádou?

Se svými dotazy týkajícími se stavby domu či rekonstrukce se také můžete obrátit na internetovou poradnu magazínu Svět bydlení.

Foto: Archiv magazínu Svět bydlení www.svet-bydleni.cz