Naspořte svým dětem na start do dospělosti

Chcete-li spořit pro své potomky a střádané prostředky co nejlépe zhodnotit, mezi nejvýhodnější způsoby patří stavební spoření. Vklady jsou ze zákona pojištěny a díky státní podpoře se vám spoření velmi pěkně zhodnotí. Můžete tak svým dětem naspořit slušný základ například na pořízení vlastního bydlení

Praha, 19. 11. 2008 - Chcete-li spořit pro své potomky a střádané prostředky co nejlépe zhodnotit, mezi nejvýhodnější způsoby patří stavební spoření. Vklady jsou ze zákona pojištěny a díky státní podpoře se vám spoření velmi pěkně zhodnotí. Můžete tak svým dětem naspořit slušný základ například na pořízení vlastního bydlení.

Stavební spoření nabízí současně vysoké zhodnocení vkladů a vysokou bezpečnost a možnost si je uzavřít, včetně nároku na státní podporu, vzniká každému držiteli českého rodného čísla, tedy i kojencům.

Stavební spořitelny navíc často poskytují svým nejmladším klientům různé výhody navíc. Raiffeisen stavební spořitelna například poskytuje dětem a mladým lidem do 25 let 15% slevu ze vstupního poplatku za uzavření smlouvy o stavebním spoření, který standardně činí 1 % z cílové částky.

Za děti musí samozřejmě stavební spoření založit jejich zákonní zástupci, tedy rodiče nebo soudem určení opatrovníci. Je důležité vědět, že smlouva, kterou by pro dítě uzavřel někdo jiný než zákonný zástupce, například prarodič, by byla neplatná.

K uzavření smlouvy stačí občanský průkaz, případně rodný list dítěte. Již po šesti letech budete mít peníze na účtu stavebního spoření k dispozici k investicím. Peníze na bydlení však můžete získat i dříve, pokud se rozhodnete vzít si úvěr ze stavebního spoření.

 

 

Více informací vám poskytnou:
Eva Gruberová, RSTS, tel.: +420 271 032 901, e-mail: egruberova@rsts.cz
Helena Odstrčilová, IDMZ, tel.: +420 241 740 471, e-mail: helena.odstrcilova@idmz.cz
www.rsts.cz