Nová kampaň Raiffeisen stavební spořitelny: Když rekonstruovat, tak pořádně!

PRAHA, 2. března 2015 – Raiffeisen stavební spořitelna začátkem března startuje svou zbrusu novou kampaň, která podporuje úvěr na rekonstrukce – REKOpůjčka. Po třech letech opouští čistě kreslený svět a přivádí na scénu bláznivého kutila, který své bydlení rekonstruuje osobitým způsobem. Maskot Felix ale nikam nemizí.

„Češi jsou národem kutilů a ve spoustě případů ne tak ledajakých. Právě téma samozvaného kutilství ve své nejextrémnější podobě se stalo hlavním motivem naší nové kampaně, která ve velké míře pracuje s nadsázkou a vtipem,“ vysvětluje Lukáš Kopecký, ředitel marketingu Raiffeisen stavební spořitelny.

Televizní spoty parodují zahraniční i domácí kutilské pořady, kde zanícený moderátor
a inovátor v jedné osobě prezentuje své vychytávky a provizoria. Ta jsou ale ještě bláznivější než on sám. V závěru spotu vystupuje Felix s hlavním sdělením kampaně: Když rekonstruovat, tak pořádně – na lepší bydlení vám půjčíme až 700 000 Kč bez zajištění. V prvních dvou spotech, které se na kanálech Nova a Prima v průběhu jara objeví, se bude nekonvenčně opravovat sprcha a zateplovat.

Autorem konceptu je agentura Saatchi & Saatchi. Kampaň poběží během března a dubna a kromě televize ji podpoří také outdoor včetně atypických formátů bigboardu
a tramvajové zastávky, online a videoreklama a komunikace ve vlastní obchodní síti. Později se připojí i regionální periodika a rozhlasové stanice. Nákup médií zajišťuje ZenithOptimedia.

O Raiffeisen stavební spořitelně

Raiffeisen stavební spořitelna poskytuje v České republice stavební spoření a výhodné úvěry na rekonstrukce, modernizace i pořízení bydlení. Na český trh vstoupila v roce 1993 jako první stavební spořitelna, ještě pod jménem AR stavební spořitelna a.s. Je součástí Raiffeisen, největší soukromé finanční skupiny působící na rakouském trhu, jejíž tradice sahá až do roku 1862.

Provozuje širokou síť poradenských míst na území celé České republiky a je spolehlivým partnerem pro řešení nejen bytových potřeb. Její finanční poradci klientům poskytují komplexní finanční poradenství v otázkách bydlení, zajištění života, majetku, rodiny i zabezpečení na stáří.

Kontakt:

Jitka Jechová, PR manažerka a tisková mluvčí, 602 375 909, jjechova@rsts.cz.