Raiffeisenbank představuje nový komunikační koncept SAMOZŘEJMĚ

Praha 20. září 2021 – V pondělí 20. září startuje ve všech médiích nová reklamní kampaň Raiffeisenbank, kterou vytvořil tým marketingové komunikace banky spolu s reklamní agenturou Ogilvy.

Nový reklamní koncept je založený na otázkách, kdy na každou z nich je odpovědí vždy jen SAMOZŘEJMĚ. Může banka lidem usnadnit život? SAMOZŘEJMĚ. Vážně vybírám ze všech bankomatů zdarma? SAMOZŘEJMĚ. Otázek je mnoho. Od obecných až k těm, které se zabývají konkrétními benefity produktů banky.

„Chceme našim klientům usnadňovat život, a proto je naší nejoblíbenější odpovědí SAMOZŘEJMĚ. Protože když jsou důležité věci ve světě financí samozřejmé, nemusí se jimi klienti zabývat a místo nich se mohou věnovat čemukoliv, co jim dělá v životě radost,“ říká Filip Šanda, ředitel strategie značky a komunikace Raiffeisenbank.

Dosavadní „černobílá“ komunikace byla tvořena tak, aby oslovovala zejména klienty s vyššími příjmy. Nový koncept se v souladu se strategií banky zaměřuje na mnohem širší cílovou skupinu a ukazuje, že produkty a vysoká kvalita služeb jsou určeny všem klientům, nejen těm prémiovým.

„Nová komunikace nás posouvá z dosavadního černobílého do barevného světa a chceme lidem ukázat, že svět financí jim může přinášet pozitivní emoce. Chceme Raiffeisenbank ukazovat jako méně vážnou a více hravou banku, která je tady pro každého,“ doplňuje Šanda.

Od 20. září bude v televizním vysílání image spot a spot na osobní účty. V polovině října se k nim pak přidá třetí spot na stavební spoření od Raiffeisen stavební spořitelny, která bude nově komunikovat ve stejném stylu jako banka.

Kromě televize poběží kampaň v onlinu, na billboardech, zastávkách MHD po celé ČR a v Praze také v metru. Image spot bude navíc exkluzivně vidět před novým Jamesem Bondem ve všech multiplexech sítě Cinema City.

Během podzimu pak banka plánuje kampaň rozšířit o téma konsolidací, pro které připravuje TV spot, rádiovou reklamu, nové plakáty i online formáty. Rádiové spoty přidá i pro tradiční podnikatelské dny a REKOpůjčku od Raiffeisen stavební spořitelny.

Na novém konceptu, který banka vytvořila spolu s reklamní agenturou Ogilvy, pracovalo od jara intenzivně několik desítek lidí. „Je radost, když klient je takový srdcař, a i v pět hodin ráno na place je milý a ke každé zainteresované profesi vždycky přistupuje vstřícně a s respektem. Už dlouho jsem při celém procesu tvorby kampaně nezažil tak tvořivou a otevřenou atmosféru. Jsem si jist, že to je znát na výsledku,“ říká Tomáš Belko, kreativní ředitel Ogilvy.

 

Režisérem spotů je oceňovaný Juraj Janiš, který má za sebou například reklamy pro T-Mobile, Pilsner Urquell, Colgate, Visu a mnoho dalších českých i mezinárodních značek. Realizaci natáčení měla na starosti produkce Boogie films. O fotky na klíčové vizuály se postaral fotograf Matúš Tóth. Voiceover k novým TV a rádiovým spotům namluvil Ondřej Brzobohatý. Na straně Ogilvy je pod kreativou a copywritingem podepsaný Tomáš Belko, strategii připravil David Červený a Art Directorkou je Lucie Žďánská.

 

TV spoty:

IMAGE

https://youtu.be/873rdxTrE8A

RB ÚČET

https://youtu.be/jxwDkzJjGwM

RSTS STAVEBKO

https://youtu.be/ncF1DnCDcm4

 

SAMOZREJME

Základní informace o Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank poskytuje široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele již od roku 1993. Klienty obsluhuje po celé České republice. Podle celkových aktiv je Raiffeisenbank pátou největší bankou na českém trhu. Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI).