Domácí příprava kávy s nejnovějšími pomocníky

Chcete si vychutnat výbornou kávu a nemuset se přitom vždy vypravit do nejdražší kavárny ve městě? Přinášíme tipy na kavárnickou výbavu, která vás nezruinuje.

Chcete si vychutnat výbornou kávu a nemuset se přitom vždy vypravit do nejdražší kavárny ve městě? Přinášíme tipy na kavárnickou výbavu, která vás nezruinuje.

Pokud se konečně rozhodnete zapomenout na klasického českého smrtícího turka, „instant“ nebo na nedobrou „překapávanou“ ze supermarketu, máme pro vás dobré zprávy: na českém trhu se už dávno objevila paleta rozmanitých druhů více i méně nových pomůcek, kávových odrůd i příchutí.


20101017-kavova-zrna

Dobrá káva by měla být kvalitně upražená.

Při jejich jednoduchosti s nimi zvládne přípravu výborné kávy skutečně každý, a tak se ve světě už dávno staly alternativou k mnohdy neuspokojivé a proměnlivé produkci většiny levnějších přístrojů na espresso. Kvalita kávy sice závisí na souhře mnoha faktorů i šikovnosti obsluhy, brzy ale přijdete na to, že při použití správně pražené a čerstvě namleté kávy a troše zkušeností předčí obsah vašeho šálku mnohé zavedené kavárny.

Pravý turek nebo french press? Stačí pár stovek

Výše vaší investice do výbavy domácí kavárny závisí na tom, na jaké kávě si nejraději pochutnáváte. Na klasickou napěněnou tureckou neboli arabskou kávu vám postačí velmi jemně namletá káva a obyčejná plechová nádobka s rukojetí, známá pod označením džezva, cezve nebo ibrik, kterou v českých e-shopech pořídíte už od 92 Kč za velikost o objemu 300 ml a 115 Kč za dvojnásobnou velikost. Spíše než kvalita provedení džezvy rozhoduje při této přípravě zručnost a trpělivé vyčkávání na okamžik, kde káva začne začíná v džezvě vřít.

Další z oblíbených, velmi levných a zároveň i znatelně jednodušších způsobů přípravy dobré kávy je „french press“, konvička s pístem ve formě kovového filtru. Zaplatíte za něj 150-900 Kč, dobře se udržuje a umývá a příprava kávy v něm je velmi nenáročná. Nejlevnější french pressy o objemu 0,4 a 1l seženete v Ikea už od 150 a 300 Kč, klasické designové klenoty francouzské značky Bodum dostanete od 900 Kč za jednoduchou a kolem dvou tisícovek za dvoustěnnou verzi, udržující kávu déle teplou.

 

 

Milujete dobrou kávu a chcete se dozvědět víc o možnostech, jak si ji připravit doma? Přečtěte si celý text na stránkách internetového magazínu Svět bydlení.
Zpět na výpis
Vyhledávání...
Produkty
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Důležité odkazy
Kontakty Internet servis
Dotační poradenství
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení
Stavební spoření
Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Financování bydlení
Zvýhodněný úvěr Až 2 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Rekopůjčka Úvěr na bydlení bez zajištení, až 2 000 000 Kč Hyposplátka Úver na bydlení se splátkami až na 30 let Půjčka na družstevní bydlení Až 3 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Úvěry pro živnostníky Úver ze stavebního spoření Úvěrový balíček
Bytová družstva a SVJ
Úvěry pro bytová družstva, SVJ a právnické osoby Stavební spoření pro právnické osoby Dotace pro bytová družstva a SVJ
Chytrý běžný účet Pojištění úvěru Pojištění staveb a bytových jednotek Pojištění domácnosti Rizikové životní pojištění Doplňkové penzijní pojištění Pojištění odpovědnosti občana za škodu Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu Pojištění motorových vozidel - povinné ručení Pojištění motorových vozidel - havarijní pojištění
Ostatní
Kontakty Kalkulačky Ostatní finanční produkty Kariéra O nás Informace Dokumenty Pro média Internet servis