Inspirace pro obývací pokoj: Vymalujte si stylově

Obývací pokoj o vás řekne každé návštěvě to nejpodstatnější. Dejte si na něm záležet a pečlivě vybírejte, jak jej co nejlépe vymalovat. Které jsou ty pravé barvy pro vás?

Obývací pokoj o vás řekne každé návštěvě to nejpodstatnější. Dejte si na něm záležet a pečlivě vybírejte, jak jej co nejlépe vymalovat. Které jsou ty pravé barvy pro vás?

Napadlo vás, že by neškodilo vylepšit a oživit váš obývací pokoj? Relativně snadno a levně toho dosáhnete výmalbou. Jako největší plochy v místnosti samozřejmě budou udávat tón stěny, začněte tedy s nimi.

20100804-vymalba-obyvaku

Barvy mají velký vliv na působení prostoru jako celku.

Důležité je nepřehnat to s počtem barev, obvykle stačí dvě, případně různě syté varianty jednoho odstínu. Pro větší pestrost se uplatní výrazná barva či ornament na jedné stěně nebo její části. Svou roli zde hraje i světlo – intenzivní zvýrazní teplé barvy, slábnoucí halí prostor spíš do modra.

Geometrie nebo antická malba

Nejjednodušší je ladění prostoru „tón v tónu“ od nejsvětlejšího po nejtmavší, v detailech se pak dá výmalba doplnit stříbrným, zlatým či měděným odstínem. Jestliže se chcete držet módních trendů, ty současné preferují orientaci na přírodu a člověka jako její součást. V překladu to znamená volit přírodní barvy zemitých odstínů v různých stupních sytosti.

V současnosti nejoblíbenější variantou tohoto stylu je takzvaná antická malba, která evokuje výmalbu po tisíciletí užívanou v interiérech jihoevropských zemí. Dosáhnete jí například aplikací dvou vrstev poloprůsvitných lazur – spodní je světlejší a prosvítá pak pod tmavší vrchní vrstvou, nanesenou ovšem v nepravidelných plochách. Směsi lze namíchat, nebo je možné použít některý z již hotových speciálních materiálů.

Zajímáte se o inspiraci pro zařízení obývacího pokoje? Přečtěte si celý článek na stránkách internetového magazínu Svět bydlení.

 

 

Zpět na výpis
Vyhledávání...
Produkty
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Důležité odkazy
Kontakty Internet servis
Dotační poradenství
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení
Stavební spoření
Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Financování bydlení
Rekopůjčka Úvěr na bydlení bez zajištení, až 1 500 000 Kč Hyposplátka Úver na bydlení se splátkami až na 30 let Půjčka na družstevní bydlení Až 2 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Úvěry pro živnostníky Úver ze stavebního spoření Úvěrový balíček
Bytová družstva a SVJ
Úvěry pro bytová družstva, SVJ a právnické osoby Stavební spoření pro právnické osoby
Chytrý běžný účet s odměnou Pojištění úvěru Pojištění staveb a bytových jednotek Pojištění domácnosti Rizikové životní pojištění Doplňkové penzijní pojištění Pojištění odpovědnosti občana za škodu Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu Pojištění motorových vozidel - povinné ručení Pojištění motorových vozidel - havarijní pojištění
Ostatní
Kontakty Kalkulačky Ostatní finanční produkty Kariéra O nás Informace Dokumenty Pro média Internet servis