Novinky v bydlení: Trendem pro moderní interiéry je beton

Beton je sice stále převážně vnímán jako konstrukční stavební materiál, ale v posledních letech se v architektuře uplatňuje také jako estetický prvek. Pro moderní styl bydlení se přiznaný beton stal dokonce žhavým trendem.

Beton je sice stále převážně vnímán jako konstrukční stavební materiál, ale v posledních letech se v architektuře uplatňuje také jako estetický prvek. Pro moderní styl bydlení se přiznaný beton stal dokonce žhavým trendem.

Možností, jak lze beton umně zakomponovat do interiéru pro jeho estetické kvality, je mnoho: od přiznaného betonu na stropech přes betonovou úpravu stěn či podlah po betonové solitéry, jako jsou umyvadla, ale i nábytek. Beton pak spolu s  dalšími prvky zařízení interiéru vytváří pozoruhodné kontrasty. Na webových stránkách magazínu Svět bydlení se pravidelně objevují novinky a zajímavé zprávy z oblasti architektury, designu,  bydlení a zařízení pro interiéry, a tak nemohl být beton jako zajímavý materiál současné architektury opomenut. Je-li dnes totiž v bydlení něco IN, je to právě beton v rozmanitých úpravách.

20100120-koupelna

Krása koupelny či kuchyně s betonem

Beton se dnes používá nejen pro zahradní či městský mobiliář, ale také pro interiérové solitéry a nábytek. Čisté a elegantní linie koupelen, jimž dominuje ortobeton, včetně  betonových umyvadel, si můžete prohlédnout v článku Luxusní betonová umyvadla a koupelny Stejně dobře se beton uplatňuje v moderních kuchyních. O všelijakých možnostech vylepšení designu kuchyně pomocí moderních betonových materiálů se dozvíte v článku Betonové kuchyňské desky. Moderní design a kvalita do vaší kuchyně.

Beton v současné architektuře

Současné architektuře dominují variabilní povrchové úpravy betonu. Pohledový beton může být zjemněn mnoha "grafickými" vzory, jež Vám představí článek Pohledový beton. Nudný či zajimavý? Tento typ opracování betonvých povrchů je natolik výrazný, že se pro něj vžil název "grafický beton". Ten nabývá natolik půvabných podob, že se výborně uplatňuje i v interiérech moderních staveb zvláště u těch, kteří si libuji v minimalistickém stylu. Článek Grafický beton podrobně mapuje aktuální trendy v zakomponování betonových prvků do exteriérů i interiérů stavby. Betonový vzhled se stal natolik žádaným, že se široce uplatňují imitace betonu v podobě cementových stěrek. O možnostech, ale i úskalích této techniky informuje článek Luxusní povrchové úpravy betonu: Imitace betonu.

20100120-graficky-beton

Tradiční uplatnění betonu v bydlení a zahradě

Na stránkách magazínu Svět bydlení nezapomínáme ani na tradiční uplatnění betonu a betonových konstrukcí v bydlení. Vzhledem ke svým báječným užitným vlastnostem, ale i zajímavému efektu získávají na oblibě betonové podlahy, a to i v rodinných domech a vilách. O přednostech betonové podlahy se dočtete v článku Což takhle betonová podlaha?

Vedle toho se beton již léta dobře uplatňuje v zahradách. Článek Pohodlný pohyb po zahradě, 1.díl: Beton a jeho produkty Vám poskytne návody na několik možností úpravy zahradních cest a chodníčků z betonu. 

Beton může být i průsvitný

Díky moderním technologiím může beton nabývat podob, které bychom opravdu nečekali. Přesvědčíte se o tom v článku Když světlo prochází skrze beton.

Beton spolu se sklem, kamenem a dřevem vykouzlí v interiéru pozoruhodné dojmy. Není to univerzální materiál, který by se hodil do každého bytu, ale s vytříbeným vkusem a dobrým nápadem se může stát opravdovou perlou moderního domova.

Info: www.svet-bydleni.cz
Foto: www.beton-deluxe.cz
Graphic Concrete, www.graphicconcrete.fi

 

Zpět na výpis
Vyhledávání...
Produkty
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Důležité odkazy
Kontakty Internet servis
Dotační poradenství
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení
Stavební spoření
Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Financování bydlení
Zvýhodněný úvěr Až 2 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Rekopůjčka Úvěr na bydlení bez zajištení, až 2 000 000 Kč Hyposplátka Úver na bydlení se splátkami až na 30 let Půjčka na družstevní bydlení Až 3 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Úvěry pro živnostníky Úver ze stavebního spoření Úvěrový balíček
Bytová družstva a SVJ
Úvěry pro bytová družstva, SVJ a právnické osoby Stavební spoření pro právnické osoby Dotace pro bytová družstva a SVJ
Chytrý běžný účet Pojištění úvěru Pojištění staveb a bytových jednotek Pojištění domácnosti Rizikové životní pojištění Doplňkové penzijní pojištění Pojištění odpovědnosti občana za škodu Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu Pojištění motorových vozidel - povinné ručení Pojištění motorových vozidel - havarijní pojištění
Ostatní
Kontakty Kalkulačky Ostatní finanční produkty Kariéra O nás Informace Dokumenty Pro média Internet servis