Pasivní dům: V čem je výjimečný?

V pasivní stavbě můžete uspořit až devadesát procent nákladů na vytápění oproti běžné budově. Čím dalším vás ale pasivní dům překvapí? A jak se v něm vůbec ´bydlí?

V pasivní stavbě můžete uspořit až devadesát procent nákladů na vytápění oproti běžné budově. Čím dalším vás ale pasivní dům překvapí? A jak se v něm vůbec bydlí?

Když se řekne pasivní dům, mnozí z nás vlastně nemají příliš jasnou představu o tom, o co se jedná. Většinou slyšíme něco o „chytrém domě“, který je svým obyvatelům schopen poskytnout velmi příjemné prostředí pro život. To je bezesporu pravda, nutno však doplnit, čím je tento komfort vykoupen. Pasivní dům je totiž stavbou, u níž platí: čím vyšší náklady při počáteční investici, tím nižší náklady při provozu.

20100609-pasivni-dum

Pasivní dům nemusí být nutně hranatá kostka. Zvolit můžete klasiku se střechou sedlovou, pultovou nebo zaoblenou. Zdroj: www.contemporist.com

Na druhou stranu pasivní dům mnohé starosti vyřeší za nás. Za náklady zhruba o 15 % vyšší si tak lze pořídit příjemnější a pohodlnější bydlení, než jaké známe z běžných developerských katalogů. Pojďme se tedy podívat, co nám může nabídnout.

Pasivní dům: stavba nenáročná na vytápění

Co konkrétně je tedy na pasivním domě jinak? Je to stavba, která má velmi malé tepelné ztráty. Teplo spotřebované při vytápění na metr čtvereční plochy se v tomto případě pohybuje pod 15 kWh/m2, zatímco u běžného domu je to zhruba 80 až 140 kWh/m2. Rozdíl 65 až 125 kWh/m2 tedy ročně představuje až devadesátiprocentní úsporu na energiích. Náklady na vytápění tak ročně činí pouze něco okolo 2000 až 5000 Kč podle velikosti vytápěné plochy a konkrétních tepelných ztrát.

Více o pasivních domech se dočtete v článku na webu Svět bydlení.

Zpět na výpis
Vyhledávání...
Produkty
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Důležité odkazy
Kontakty Internet servis
Dotační poradenství
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení
Stavební spoření
Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Financování bydlení
Zvýhodněný úvěr Až 2 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Rekopůjčka Úvěr na bydlení bez zajištení, až 2 000 000 Kč Hyposplátka Úver na bydlení se splátkami až na 30 let Půjčka na družstevní bydlení Až 3 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Úvěry pro živnostníky Úver ze stavebního spoření Úvěrový balíček
Bytová družstva a SVJ
Úvěry pro bytová družstva, SVJ a právnické osoby Stavební spoření pro právnické osoby Dotace pro bytová družstva a SVJ
Chytrý běžný účet s odměnou Pojištění úvěru Pojištění staveb a bytových jednotek Pojištění domácnosti Rizikové životní pojištění Doplňkové penzijní pojištění Pojištění odpovědnosti občana za škodu Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu Pojištění motorových vozidel - povinné ručení Pojištění motorových vozidel - havarijní pojištění
Ostatní
Kontakty Kalkulačky Ostatní finanční produkty Kariéra O nás Informace Dokumenty Pro média Internet servis