Pojištění nemovitosti? Pokaždé jinak

Nad detaily pojištění nemovitosti často příliš neuvažujeme. V poslední době jsou ale povodně, vichřice a další pohromy mnohem častější než dříve. Otázka správného pojištění je tak na místě.

Nad detaily pojištění nemovitosti často příliš neuvažujeme. V poslední době jsou ale povodně, vichřice a další pohromy mnohem častější než dříve. Otázka správného pojištění je tak na místě.

Co je možné pojistit?

V rámci pojištění nemovitostí může pojistka zahrnovat rodinný, činžovní či bytový dům, byt v osobním vlastnictví, rekreační objekt, garáž nebo půdní vestavbu. Pojistit lze také objekty s hlavním objektem související, například kůlnu, bazén, studnu, plot nebo skleník.

 20100901-pojisteni-nemovitosti

Požár je pouze jednou z mnoha možností, proti kterým se lze nechat pojistit.

Ne každý také ví, že do pojistky lze zahrnout i nově zahájenou stavbu včetně stavebního materiálu, strojů i nářadí. Jistou perličkou je možnost pojištění hřbitovní stavby.

 

Pojištění nemovitostí versus pojištění domácnosti

Pojištění nemovitosti se vždy týká toho, co je pevně zabudováno. Pojištění domácnosti se týká vybavení, které je možné odnést. Pojistit lze každou budovu, která je trvale či rekreačně obývaná a v osobním vlastnictví, nebo stavbu související se stavbou obytnou (garáž, kůlna, bazén).

Proti čemu se lze pojistit?

Zmírnit můžete následky požáru, výbuchu, úderu blesku, vichřice, krupobití, zřícení laviny nebo horniny, zemětřesení nebo povodní. U posledního případu si oveřte, zda pro danou lokalitu je pojištění vůbec možné. Ti, kdo žijí na kopcích, jsou jistě pojištěni proti vichřici, pádu stromu či stožáru nebo dokonce i proti zřícení letadla.

Další kategorie pojistných událostí zahrnují například zatopení vodou z vodovodního zařízení nebo vystoupení vody z odpadů, náraz vozidla nebo jeho nákladu či škody způsobené rázovou vlnou z letu nadzvukového letadla. Tradičně se lze pojistit proti krádeži, vloupání, vandalismu, škodě způsobené mrazem na topném nebo vodovodním zařízení. Kategorií je více a každý si může vybrat ta rizika, která jsou pro jeho stavbu nejpravděpodobnější.

Zajímají vás další podrobnosti k tématu pojištění nemovitostí? Přečtěte si celý text na stránkách internetového magazínu Svět bydlení.

Zpět na výpis
Vyhledávání...
Produkty
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Důležité odkazy
Kontakty Internet servis
Dotační poradenství
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení
Stavební spoření
Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Financování bydlení
Zvýhodněný úvěr Až 2 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Rekopůjčka Úvěr na bydlení bez zajištení, až 2 000 000 Kč Hyposplátka Úver na bydlení se splátkami až na 30 let Půjčka na družstevní bydlení Až 3 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Úvěry pro živnostníky Úver ze stavebního spoření Úvěrový balíček
Bytová družstva a SVJ
Úvěry pro bytová družstva, SVJ a právnické osoby Stavební spoření pro právnické osoby Dotace pro bytová družstva a SVJ
Chytrý běžný účet s odměnou Pojištění úvěru Pojištění staveb a bytových jednotek Pojištění domácnosti Rizikové životní pojištění Doplňkové penzijní pojištění Pojištění odpovědnosti občana za škodu Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu Pojištění motorových vozidel - povinné ručení Pojištění motorových vozidel - havarijní pojištění
Ostatní
Kontakty Kalkulačky Ostatní finanční produkty Kariéra O nás Informace Dokumenty Pro média Internet servis