RSTS O KROK NAPŘED VE FINANCOVÁNÍ SLUNEČNÍCH ELEKTRÁREN

V České republice v posledních měsících významně roste počet slunečních elektráren. Podílí se na tom jednak klesající cena fotovoltaických zařízení, jednak jistá a bezpečná návratnost investice díky zákonné garanci výkupu elektrické energie z obnovitelných zdrojů. A výkupní cena je právě pro elektřinu ze slunce opravdu vysoká.

Odborníci z oblasti energetiky a fotovoltaiky si ale nedávno posteskli, že zájem veřejnosti by byl ještě vyšší, kdyby byly banky více nakloněny financování solárních projektů, obzvláště při jistotě návratnosti investice do projektu solární elektrárny.

20090729-zapad-slunce-jedlova

Raiffeisen stavební spořitelna je i v tomto směru o krok napřed oproti konkurenci. Nejenom, že RSTS podporuje investice do energeticky úsporných a ekologických opatření pro bydlení, ale dokonce má pro financování slunečních elektráren speciální úvěr! Úvěr HELIOS od RSTS je prvním úvěrem svého druhu na českém trhu.

20090729-fotovoltaika

Překlenovací úvěr Helios nabízí klientům spoustu předností. Vedle výhodné úrokové sazby, možnosti čerpat úvěr bez zajištění i bez akontace, možnosti předčasného splacení bez sankcí a dalších je to především možnost odložení splátek.

20090729-kvety-astry-svetle

Ano, tento speciální úvěr pro fotovoltaická zařízení můžete začít splácet až po šesti měsících, tedy v době, kdy už bude Vaše nová sluneční elektrárna v provozu a Vy si budete užívat výhody "vlastní" elektřiny zdarma a budete inkasovat zisky z tzv. zelených bonusů. Ty Vám bude vyplácet místní distributor elektrické energie za každou Vámi vyrobenou kilowatthodinu, tedy i za tu, kterou sami spotřebujete!