Šest rad, jak si zútulnit ložnici

Jak zařídit ložnici, aby na nás působila uklidňujícím dojmem? Stačí pár jednoduchých změn a budete se cítit jako v ráji.

V ložnici trávíme zhruba třetinu svého času a nesejde na tom, jestli tento čas prospíme, nebo probdíme. Do ložnice si chodíme odpočinout, je to první místnost, kterou po ránu vidíme, a také ta poslední, kterou máme před očima večer.

20100929-spici-zena-na-posteli

V ložnici trávíme často i třetinu svého života. (Zdroj: Ekaterina Monakhova, Istockphoto.com)

Je proto velice důležité, abychom se probouzeli a usínali v prostředí, které na první pohled vyvolává příjemný a uklidňující dojem. Proto vám přinášíme šest tipů, jak si ložnici zútulnit.

Jakou barvou ložnici vymalovat ?

Místo odpočinku by v nás nemělo probouzet přehnanou aktivitu, proto je lepší do ložnice zvolit studenější barvy. Mezi ně patří světlé odstíny žluté, barva zelená, modrá a světlé odstíny fialové. Pro ty z vás, kteří se chtějí probouzet do prosluněného rána, je vhodná hřejivě oranžová – usínat se v ní ale bude o něco hůř.

V podobných tónech můžete vymalovat také strop. I když jsou studené barvy do ložnice nejlepší, s teplou červenou, hnědou nebo tmavými odstíny žluté a fialové bude místnost vypadat velice útulně.

Koberce a koberečky

Nic nedodá podlaze tak příjemný pocit, jako koberec s vysokým vlasem. Použijte kusové koberce a předložky k posteli, které mohou plně nahradit tradiční kobercové krytiny. Pozor dávejte na levné napodobeniny, které by vám časem mohly začít tvořit holá místa.

Barvu koberců vybírejte v závislosti na barvě postele a podlahy. Do ložnice obvykle červené doplňky nepatří, ale tmavé podlaze červené koberce velice sluší.

 

Zajímají vás další tipy, jak zařídit ložnici, aby byla co nejútulnější? Přečtěte si celý článek na stránkách internetového magazínu Svět bydlení.