Vůni domova můžete měnit s bytovými parfémy

Vůně domova. To sousloví skrývá mnohé, ale držme se jeho doslovného významu. Byt může vonět kořením, cukrovím, vonnými tyčinkami, aromatickými oleji - a nyní i bytovým parfémem. Co to vlastně je bytový parfém, v čem jsou jeho přednosti a kolik bytový parfém stojí?

20100401-sedacka

Krásné vůně pro domov; foto: www.bytove-parfemy.cz


Vůně je velmi mocná


Vůně mají vlastní bohaté dějiny, protože mají velikou moc a byly vždy vysoce ceněné. Vonné esence patřívaly k velmi lukrativním komoditám a i dnes se řadí mezi luxusní zboží. Vůně, aromata, pachy a zápachy ovlivňují lidskou psychiku a prožitky.


Éterické oleje mohou mít blahodárný vliv na výkon či soustředění, nebo pro změnu napomáhat k uklidnění těla i duše, záleží na zvolené variantě. Některé typy esencí i výborně pohlcují nežádoucí pachy.


Dnes se proto dokonce rozvíjí specializovaný čichový či "vůňový" marketing, který usiluje o ovlivnění chování zákazníků právě prostřednictvím vůní.

20100401-difuzory

Krásné vůně pro domov; foto: www.bytove-parfemy.cz


Čím provonět domov?


Když doma nemáte zrovna cukrářskou dílnu či kosmetický salón, můžete mu k příjemné vůni pomoci mnoha rafinovanými prostředky. Máme k dispozici různé osvěžovače vzduchu, aromatické lampy, vonné tyčinky, vonné svíčky ... a nyní dokonce bytové parfémy. V čem je jejich výhoda, jestli tedy nějaká je? A jaká naopak skýtají bytové parfémy úskalí?

20100401-difuzor

Látkový difuzor; foto: www.bytove-parfemy.cz


Bytové parfémy


Bytové parfémy jsou vlastně čistě přírodní éterické oleje, jejichž uvolňování do ovzduší je zajištěno buď difuzorem, nebo katalytickou aroma-lampou.


• Difuzor je v podstatě uzavřená nádobka naplněná vonnou esencí, do které jsou ponořeny bambusové tyčinky či jiný savý materiál, po němž esence vzlíná a uvolňuje se do ovzduší.
• Katalytická aromatická lampa je designově zajímavá nádoba s vonnou esencí, jejíž uvolňování zajišťuje katalytická reakce. Ta je odstartována krátkým zapálením knotu lampy a jeho následným uhašením; pak již pokračuje sama bez hoření, a tedy bez vypouštění škodlivin.

20100401-katalyticke-lampy

Katalytické aroma-lampy; foto: www.bytove-parfemy.cz

Více o bytových parfémech, jejich výhodách, cenách a využití se dozvíte na stránkách web magazínu Svět bydlení...