Zahradní bazén - pořídit, či nepořídit?

Unavují vás veřejná koupaliště a přeplněné akvaparky? Pak by možná mohlo být řešením pořídit si na zahradě vlastní bazén… Ale vyplatí se vám?

Pokud jste majiteli zahrady nebo jiného „vhodného pozemku“, možná už vás napadlo, že byste si mohli pořídit vlastní bazén. Jde však o investici na několik (desítek) let, takže byste měli nejdříve pečlivě zvážit všechna pro i proti a rovněž dostupné možnosti, které se nabízejí.

20100623-bazeny

Se správným vybavením se mohou z bazénu těšit i ti nejmenší. (Zdroj: Dani Hall, FreePhotosBank.com)

Není řeč pouze o ceně. Měli byste si především rozmyslet, kdo bude bazén používat a k čemu. Jinak bude vypadat bazén pro malé děti a naprosto jinak bazén pro plavce. Dalším samostatným problémem je výběr materiálu. I tady je možností pochopitelně hned několik.

Kdo bude bazén využívat?

Pokud máte menší děti, kvůli nimž jste se rozhodli bazén pořídit, nabízí se hned několik otázek. Je nutné brát v úvahu především jejich věk, výšku, případně plavecké dovednosti a to, jaký mají obecně vztah k vodě. Má váš bazén sloužit dětem k běžnému dovádění a všestrannému vyžití? Nebo chcete, aby v něm intenzivně plavaly? Celé rodině může bazén dopomoci k relaxaci a uvolnění v parném létě. Podle našich nároků a požadavků je však třeba přizpůsobit velikost a tvar bazénu.

Zajímají vás další informace o zahradních bazénech? Celý článek najdete na webu www.svet-bydleni.cz!