Získejte 100 000 Kč za svůj vlastní výrobek, který šetří energii

Jsle-li kutilem a vlastníte nějaký "zlepšovák", který šetří energii i vaše peníze, přihlašte se do soutěže a vyhrejte 100 000,- Kč.

Vyrobit se dá lecos

O Češích se znovu začíná říkat, že mají zlaté ručičky. Ekonomická krize je donutila obléknout se do montérek a vrátit se zpátky do garáží a dílen, kde se svépomocí snaží vyrobit, co se dá. A pokud tím ušetří nějakou tu korunu, tím lépe.

Vymyslete "zlepšovák" a získejte 100 000,- Kč!

Nyní navíc můžou vyhrát cenu v celosvětové soutěži Energy Globe Award. Na vítěze v kategorii Kutil čeká 100 000 korun! Stačí vymyslet zlepšovák, který bude šetrný k životnímu prostředí. Poslední dva měsíce můžou zájemci posílat přihlášky do soutěže, která letos slibuje větší prostor nadšeným domácím kutilům. Klání, které se do České republiky dostalo díky iniciativě společnosti E.ON, patří k nejprestižnějším oceněním v oblastech přínosu k ochraně životního prostředí a úspor energie. Cílem je ocenit úsporné projekty s dobrým nápadem.


Solární elektrárna na balkóně

O tom, že často stačí opravdu jednoduchý nápad, svědčí Jakub Mottl, kterého proslavila účast v minulém ročníku soutěže. Ten se svou solární elektrárnou na balkoně ročně ušetří asi jedenáct tisíc korun. Na vnější stranu zábradlí lodžie připevnil sedm fotovoltaických panelů. Měřič následně vyrobenou elektřinu přeměňuje na střídavý proud a vede do elektroměru. Ročně tento balkon vyrobí přes šest set kilowatthodin.

20100305-balkon

Solární elektrárna na balkóně

 

Zkuste štěstí, pochlubte se svým projektem


Soutěž Energy Globe Award sice nevyhrál, ale třeba budete mít štěstí vy. „Věříme, že se přihlásí ti, kteří se mohoupochlubit vlastním uskutečněným projektem a budou inspirací pro ostatní k úspoře energie a peněz,“ říká Vladimíra Glaserová z přípravného týmu Energy Globe Award.


Vítěz postupuje do mezinárodního finále

Na vítěze kromě finanční odměny čeká bronzová soška a postup do mezinárodního finále, kde bude bojovat o první cenu, kterou je 10 000 euro.
Soutěží se i v dalších kategoriích, které mají název Země, Oheň, Voda, Vzduch, Mládež a Obec.


Přihlášky můžou jednotlivci, domácnosti, firmy, obce i města podávat do konce dubna. Účast v soutěži je zdarma.

Více informací čtětě na Světě bydlení.