Aktuality a novinky

Podívejte se co je u nás nového nebo co se děje ve světě stavebního spoření.

Vysněné bydlení je pro Čechy na vesnici a na jihu republiky. Klid k životu nepotřebují, zahradu ovšem ano

Pokud by si Češi mohli vybrat, s velikým předstihem u nich vítězí bydlení v domě oproti bytu. Stejně tak 46 % preferuje bydlení na vesnici oproti 42 % procentům těch, kteří by raději žili ve městě. Obecně mají Češi tendence zůstat ve stejné obci, kde současně bydlí. Pokud by na stěhování došlo, napříč populací je jasná preference jihu republiky nad severem. Data vyplynula z reprezentativního průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisen stavební spořitelnu.

Rozmohl se nám tady takový nešvar – pozor na dezinformace

Prohlášení skupiny Raiffeisen Česká republika

Vážení klienti,

slovy klasika - rozmohl se nám tady takový nešvar. Někteří z vás nás upozornili (děkujeme vám za to), že jste zaznamenali poplašné zprávy o Raiffeisenbank Česká republika. Rádi bychom vás touto cestou ujistili, že se jedná o zprávy nepravdivé, snažící se poškodit českou Raiffeisenbank a její klienty. Ujistit se o tom můžete mimo jiné i ve vyjádřeních České národní banky zde a České bankovní asociace zde.

Česká Raiffeisenbank je česká banka s rakouským vlastníkem. Naše sídlo je v České republice, řídíme se pravidly podnikání nastavenými Českou národní bankou a jsme jednou z pěti nejvýznamnějších tzv. “systémově významných bank”, na které jsou Českou národní bankou kladeny nejvyšší požadavky na finanční sílu a stabilitu. Podnikání české Raiffeisenbank se odehrává v České republice, příp. v EU a objem obchodů našich klientů realizovaný v Rusku a na Ukrajině je naprosto zanedbatelný (nedosahuje ani 1 % z celkového objemu aktivit našich a našich klientů).

Česká Raiffeisenbank je ze 75 % vlastněna rakouskou finanční skupinou Raiffeisen Bank International (RBI) a z 25 % rakouskou Raiffeisenlandesbank Oberösterreich. Obě tyto společnosti jsou vlastněny rakouskými akcionáři, což je možné ověřit například na těchto stránkách skupiny RBI. Všechny dceřiné společnosti skupiny RBI působí navzájem naprosto nezávisle na 13 trzích po celé Evropě. Podnikání celé finanční skupiny RBI je orientováno výhradně na běžné klienty z řad fyzických a právnických osob a není žádným způsobem navázáno na jakoukoliv politickou nebo státní instituci v žádné z těchto zemí.

Na závěr nám dovolte poděkovat, že stejně jako my poskytujete obrovskou podporu lidem zasaženým válkou na Ukrajině. Jsme hrdí na to, že máme takové klienty, jako jste vy.


Vaše Raiffeisenbank

Stanovisko Raiffeisenbank Česká republika k situaci na Ukrajině

Situace na Ukrajině se nás všech hluboce dotýká a soucítíme se všemi nevinnými lidmi, kteří jsou konfliktem zasaženi. Raiffeisenbank Česká republika pomůže částkou 10 milionů Kč, kterou zašleme na účet organizace Člověk v tísni. Začneme také vracet našim klientům poplatek za všechny jejich platby na Ukrajinu a usnadníme jim tak přímou pomoc postiženým lidem. K pomoci se rozhodli připojit i naši zaměstnanci, kteří během pondělního Dne pro Ukrajinu věnovali dobrovolně svou denní mzdu a navýší touto cestou příspěvek Raiffeisenbank Česká republika. Hledáme další cesty, jak lidem z postižených oblastí nabídnout další formy konkrétní pomoci.
Současně s tím chceme ujistit naše klienty, že konflikt na Ukrajině nemá žádný vliv na naše služby. 99 % našeho podnikání se odehrává v ČR a v EU. Podnikání české Raiffeisenbank je zcela nezávislé a plně oddělené od jiných dceřiných firem našich vlastníků, kterými jsou ze 75 % rakouská finanční skupina RBI a z 25 % rakouská Raiffeisenlandesbank Oberösterreich. Podnikání české Raiffeisenbank je kontrolováno výlučně Českou národní bankou a situace v zahraničí tak na něj má nulový dopad.

Kdy nejpozději poslat peníze na stavebko?

Abyste zbytečně nepřišli o státní podporu za tento rok ve výši až 2 000 Kč, pošlete včas peníze na účet vašeho stavebního spoření. Měli byste na něj poslat alespoň 20 500 Kč, a to do těchto termínů:
Platba převodním příkazem nebo v hotovosti v bance se splatností 28. 12. 2021. Tento termín je nutné v příslušných pobočkách banky v místě působnosti ověřit, resp. respektovat část pracovní doby, kdy banka ještě akceptuje příkazy s datem splatnosti 28. 12. 2021.

Platba poštovní poukázkou do 10. 12. 2021.
Vaše Raiffeisen stavební spořitelna

Naše stavebko získalo bronz ve Zlaté koruně

Opět jsme se umístili v soutěži o nejlepší finanční produkty roku Zlatá koruna. Odborná porota v letošním 19. ročníku soutěže ocenila naše stavebko 3. místem v kategorii Stavební spoření. Tohoto ocenění si velmi vážíme a děkujeme za něj. Je to pro nás závazek pracovat na tom, abychom vám, našim klientům, nadále poskytovali produkty na špičkové úrovni.

Více se o oceněném produktu můžete dozvědět tady https://www.rsts.cz/sporici-tarif/.

Vaše Raiffeisen stavební spořitelna