Nemovitostní krize

Nemovitostní krize neměla na Českou republiku tak tvrdé dopady jako v zemích, kde úvěrový trh v sektoru bydlení stojí pouze na hypotečním úvěrování. Je to zejména díky systému, který je založen na dlouhodobém spoření.

Nemovitostní krize neměla na Českou republiku tak tvrdé dopady jako v zemích, kde úvěrový trh v sektoru bydlení stojí pouze na hypotečním úvěrování. Je to zejména díky systému, který je založen na dlouhodobém spoření.

Krize zkrátka poukázala na to, že je stavební spoření nezastupitelným pilířem financování bydlení v ČR. V minulém roce se z hlediska celkového objemu poskytnutých úvěrů stavební spoření prakticky vyrovnalo hypotékám.

20100504-bytovy-dum
 

Co se týče počtu půjček na bydlení, nemá stavební spoření ani z dlouhodobého hlediska konkurenci. Za 16 let své činnosti již české stavební spořitelny poskytly 1,73 milionu úvěrů v celkovém objemu 472,5 miliard Kč. Na vytvoření dostatečného fondu úvěrových zdrojů se klienti podíleli uzavřením 12,9 milionů smluv.

 

 

(Zdroj: ročenka AČSS – Stavební spoření v roce 2009)

Zpět na výpis
Vyhledávání...
Produkty
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Důležité odkazy
Kontakty Internet servis
Dotační poradenství
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení
Stavební spoření
Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Financování bydlení
Rekopůjčka Úvěr na bydlení bez zajištení, až 1 500 000 Kč Hyposplátka Úver na bydlení se splátkami až na 30 let Půjčka na družstevní bydlení Až 2 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Úvěry pro živnostníky Úver ze stavebního spoření Úvěrový balíček
Bytová družstva a SVJ
Úvěry pro bytová družstva, SVJ a právnické osoby Stavební spoření pro právnické osoby
Chytrý běžný účet s odměnou Pojištění úvěru Pojištění staveb a bytových jednotek Pojištění domácnosti Rizikové životní pojištění Doplňkové penzijní pojištění Pojištění odpovědnosti občana za škodu Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu Pojištění motorových vozidel - povinné ručení Pojištění motorových vozidel - havarijní pojištění
Ostatní
Kontakty Kalkulačky Ostatní finanční produkty Kariéra O nás Informace Dokumenty Pro média Internet servis