Podvodná volání zneužívající jméno ČNB

Vážení klienti,

Opět pozorujeme zvýšené množství pokusů o získání citlivých informací, tentokrát s využitím telefonního hovoru (tzv. vishing).

Aktuální schéma útoku je následující:

1. Útočník zavolá na Vaše telefonní číslo a vydává se za zaměstnance České národní banky (ČNB), případně jiné důvěryhodné instituce.
2. V průběhu telefonátu se útočník snaží v oběti vytvořit pocit bezodkladnosti pro vyřešení problému, případně vyvolat strach při nedostatečné aktivitě oběti.
3. Cílem útočníka je získat z oběti citlivé údaje. Může se jednat o číslo smlouvy, přihlašovací údaje do SIS, číslo kreditní karty od jiné banky a podobně.
4. V případě úspěšného získání jakýchkoliv citlivých údajů je útočník buď rovnou zneužije, případně shromáždí a využije pro jiný typ útoku.

K tomuto tématu vydala zprávu Česká národní banka. Doporučujeme shlédnout přehledné video, ve kterém ředitel odboru kontroly finančního trhu ČNB pan Fleischmann představuje i konkrétní případ vishingu.

V případě potřeby nás kontaktuje na bezplatné lince 412 446 408.

Zpět na zásady bezpečného bankovnictvi
Vyhledávání...
Produkty
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Důležité odkazy
Kontakty Internet servis
Dotační poradenství
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení
Stavební spoření
Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Financování bydlení
Rekopůjčka Úvěr na bydlení bez zajištení, až 1 500 000 Kč Hyposplátka Úver na bydlení se splátkami až na 30 let Půjčka na družstevní bydlení Až 2 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Úvěry pro živnostníky Úver ze stavebního spoření Úvěrový balíček
Bytová družstva a SVJ
Úvěry pro bytová družstva, SVJ a právnické osoby Stavební spoření pro právnické osoby
Chytrý běžný účet s odměnou Pojištění úvěru Pojištění staveb a bytových jednotek Pojištění domácnosti Rizikové životní pojištění Doplňkové penzijní pojištění Pojištění odpovědnosti občana za škodu Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu Pojištění motorových vozidel - povinné ručení Pojištění motorových vozidel - havarijní pojištění
Ostatní
Kontakty Kalkulačky Ostatní finanční produkty Kariéra O nás Informace Dokumenty Pro média Internet servis