Uchování energie

U velikosti fotovoltaického systému je dobré vycházet z našich potřeb. Pokud nám ale i přesto během léta a slunných zimních dní nějaká elektřina zbyde, měli bychom si ji uložit. Co můžeme udělat? 

  • První a nejméně výhodnou možností je ji jen tak pustit do sítě za téměř nulovou výkupní cenu.
  • Druhou možností je uložit si energii do “baterií”. Tímto způsobem si můžeme energii uschovat pro pozdější využití a mít možnost napájet běžné spotřebiče v době, kdy fotovoltaika nevytváří žádnou energii. Teoreticky si můžeme nabíjet i baterii elektromobilu. Pozor ale na to, že bude kapacita baterie u auta vždy násobně vyšší než kapacita baterií, do kterých jsme energii vložili. A také je důležité zmínit, že jsou pořizovací náklady na baterie “zatím” nejvyšší z celého fotovoltaického systému. 
  • Třetí možností je uložit energii “do vody”. Přebytečná elektřina předehřeje vodu v zásobníku a pokud máme dost energie, teplota může dosáhnout až 90 °C. Existuje možnost přímého nabití přes tzv. elektrické topné tyče, které fungují podobně jako “ponorný” vařič. Můžeme využít i tepelné čerpadlo, které přeměňuje elektrickou energii na tepelnou energii pro ohřev vody s výrazně vyšší účinností. V takovém případě je ale důležité správně zvolit střídač i software, aby vše dobře fungovalo.


Každá z uvedených možností znamená menší nebo větší investici. Když co nejvíc přizpůsobíme velikost fotovoltaického systému přímo našim potřebám, můžeme si ušetřit poměrně dost peněz.

Vyhledávání...
Produkty
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Důležité odkazy
Kontakty Internet servis
Dotační poradenství
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení
Stavební spoření
Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Financování bydlení
Zvýhodněný úvěr Až 2 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Rekopůjčka Úvěr na bydlení bez zajištení, až 2 000 000 Kč Hyposplátka Úver na bydlení se splátkami až na 30 let Půjčka na družstevní bydlení Až 3 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Úvěry pro živnostníky Úver ze stavebního spoření Úvěrový balíček
Bytová družstva a SVJ
Úvěry pro bytová družstva, SVJ a právnické osoby Stavební spoření pro právnické osoby Dotace pro bytová družstva a SVJ
Chytrý běžný účet Pojištění úvěru Pojištění staveb a bytových jednotek Pojištění domácnosti Rizikové životní pojištění Doplňkové penzijní pojištění Pojištění odpovědnosti občana za škodu Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu Pojištění motorových vozidel - povinné ručení Pojištění motorových vozidel - havarijní pojištění
Ostatní
Kontakty Kalkulačky Ostatní finanční produkty Kariéra O nás Informace Dokumenty Pro média Internet servis