Dešťová voda

Dešťová voda ze střechy často zbytečně odteče do kanalizace, přestože bychom ji mohli zachytit a dále využít. Bez dalších úprav třeba jednoduše na zalévání zahrady. Pokud vodu upravíme (zbavíme ji nečistot filtrací), můžeme ji použít i v domácnosti. Taková voda sice není pitná, ale hodí se na splachování, praní a jako užitková voda.

V Česku průměrně naprší 600 až 800 mm na 1 m². Pokud bychom alespoň polovinu této vody využili, jednalo by se u střechy z každého metru čtverečního o 300 l vody. Při ploše střechy 100 m² to tedy představuje 30 m³ vody. A to není zrovna málo.

Investice přitom není nijak vysoká. K jednoduchému zachycení vody pod okapem stačí sud v ceně pár tisíc korun. Pokud chceme sofistikovanější systém, který zahrnuje nádrže zakopané do země, musíme počítat s desítkami až vyššími desítkami tisíc korun.

Jedná se o “ekologické” zacházení s vodou, na které můžeme čerpat dotace.

Vyhledávání...
Produkty
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Důležité odkazy
Kontakty Internet servis
Dotační poradenství
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení
Stavební spoření
Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Financování bydlení
Zvýhodněný úvěr Až 2 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Rekopůjčka Úvěr na bydlení bez zajištení, až 2 000 000 Kč Hyposplátka Úver na bydlení se splátkami až na 30 let Půjčka na družstevní bydlení Až 3 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Úvěry pro živnostníky Úver ze stavebního spoření Úvěrový balíček
Bytová družstva a SVJ
Úvěry pro bytová družstva, SVJ a právnické osoby Stavební spoření pro právnické osoby Dotace pro bytová družstva a SVJ
Chytrý běžný účet Pojištění úvěru Pojištění staveb a bytových jednotek Pojištění domácnosti Rizikové životní pojištění Doplňkové penzijní pojištění Pojištění odpovědnosti občana za škodu Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu Pojištění motorových vozidel - povinné ručení Pojištění motorových vozidel - havarijní pojištění
Ostatní
Kontakty Kalkulačky Ostatní finanční produkty Kariéra O nás Informace Dokumenty Pro média Internet servis