Mám už poněkud starší dům

Domy, které nám už nějakou dobu slouží, je třeba vždy časem modernizovat. Takový dům většinou není zateplený, má stará kastlíková okna, je podsklepený. V takovém případě máme na vylepšení spoustu možností.

Nejčastěji se jedná o snížení energetické náročnosti tím, že zateplíme obálku domu včetně střechy a vyměníme okna a vstupní dveře za modernější s lepšími tepelně izolačními vlastnostmi. Můžeme také uvažovat o zlepšení účinnosti zdroje teplé vody a tepla. Například výměnou za plynový kondenzační kotel nebo tepelné čerpadlo. Aby byl takový návrh efektivní, poraďte se před instalací technologií se specialisty. Na co si dát pozor?

  • U zateplení je třeba dodržet technologické postupy, správné řešení detailů ostění oken, aby nevznikaly teplené mosty. A také myslet na to, že zateplením se zvětšuje hmota domu a pokud nevyměníme okna a necháme je na původním místě, budou vypadat utopená. Platí pravidlo, že čím větší je tloušťka izolantu, tím menší jsou tepelné ztráty.
  • Výměna oken – v dnešní době je pro rámy oken na výběr spousta materiálů. Mezi standard patří zasklení izolačním trojsklem.
  • Je důležité myslet i na zateplení stropu sklepa. Pokud není z důvodu technického provedení možné izolovat podlahu, je dobrou variantou právě zateplení stropu. Pozor ale na “podchodnou výšku” ve sklepě.
Vyhledávání...
Produkty
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Důležité odkazy
Kontakty Internet servis
Dotační poradenství
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení
Stavební spoření
Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Financování bydlení
Zvýhodněný úvěr Až 2 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Rekopůjčka Úvěr na bydlení bez zajištení, až 2 000 000 Kč Hyposplátka Úver na bydlení se splátkami až na 30 let Půjčka na družstevní bydlení Až 3 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Úvěry pro živnostníky Úver ze stavebního spoření Úvěrový balíček
Bytová družstva a SVJ
Úvěry pro bytová družstva, SVJ a právnické osoby Stavební spoření pro právnické osoby Dotace pro bytová družstva a SVJ
Chytrý běžný účet Pojištění úvěru Pojištění staveb a bytových jednotek Pojištění domácnosti Rizikové životní pojištění Doplňkové penzijní pojištění Pojištění odpovědnosti občana za škodu Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu Pojištění motorových vozidel - povinné ručení Pojištění motorových vozidel - havarijní pojištění
Ostatní
Kontakty Kalkulačky Ostatní finanční produkty Kariéra O nás Informace Dokumenty Pro média Internet servis