Zelená střecha

Zelená střecha, je střecha pokrytá vegetací, jako je tráva, květiny nebo keře. Tato vegetace je obvykle umístěna na vrstvách speciálního substrátu a izolačního materiálu, které umožňují růst rostlin. Zelená střecha je jednou z cest ke zlepšení životního prostředí. Má nižší energetickou náročnost a v létě domu poskytne příjemné klima, v zimě ho naopak hezky izoluje.

Bohužel se ale nehodí pro všechny typy střech, proto je důležité na takovou možnost myslet už při samostatném plánování bydlení.

Zelená střecha je vhodná na ploché (případně pultové) střechy a střechy s mírným sklonem. U rekonstrukcí je využití střechy k tomuto účelu o trochu složitější (ale ne nemožné). Vždy je dobré se obrátit na odborníky, kteří posoudí vhodnost takového provedení. V případě rekonstrukcí je třeba brát na zřetel nejen statiku domu, a vyšší atiku (souvrství pro zelenou střechu je vyšší než u běžně prováděných střech) ale také vyšší pořizovací náklady. Při splnění podmínek lze na pořizovací náklady čerpat dotace až do výše 100.000 Kč.

Vyhledávání...
Produkty
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Důležité odkazy
Kontakty Internet servis
Dotační poradenství
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení
Stavební spoření
Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Financování bydlení
Zvýhodněný úvěr Až 2 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Rekopůjčka Úvěr na bydlení bez zajištení, až 2 000 000 Kč Hyposplátka Úver na bydlení se splátkami až na 30 let Půjčka na družstevní bydlení Až 3 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Úvěry pro živnostníky Úver ze stavebního spoření Úvěrový balíček
Bytová družstva a SVJ
Úvěry pro bytová družstva, SVJ a právnické osoby Stavební spoření pro právnické osoby Dotace pro bytová družstva a SVJ
Chytrý běžný účet Pojištění úvěru Pojištění staveb a bytových jednotek Pojištění domácnosti Rizikové životní pojištění Doplňkové penzijní pojištění Pojištění odpovědnosti občana za škodu Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu Pojištění motorových vozidel - povinné ručení Pojištění motorových vozidel - havarijní pojištění
Ostatní
Kontakty Kalkulačky Ostatní finanční produkty Kariéra O nás Informace Dokumenty Pro média Internet servis