Výhody Hyposplátky
Úrok od 4,89 % ročně
Požádejte si o úvěr s úrokovou sazbou od 4,89 % s pojištěním úvěru od UNIQA pojišťovny.
Bez poplatku
Úvěrovou smlouvu vyřídíte bez poplatku za sjednání.
Minimální úspory
Pro získání úvěru stačí mít naspořeno 20 % pořizovací ceny.
Až 30 let
Rozložte si své splátky až na 30 let.
Zrychlený proces schvalování
Mějte peníze na účtu během velmi krátké doby.
Výběr fixace
Zvolte si délku fixace úrokové sazby na tři, pět, sedm nebo deset let.
Hledáte hypotéku? Zjistěte, jak výhodná pro vás Hyposplátka může být
300 000 Kč
10 000 000 Kč
min
max

Měsíční splátka

--

Úroková sazba od -- % s pojištěním úvěru od Uniqa pojišťovny

Mám zájem o úvěr

Minimální měsíční výše příjmu -- Kč
Minimální hodnota nemovitosti -- Kč
Tisk
Hyposlátku můžete využít na:
 • Koupi jakéhokoliv domu či bytu
 • Pořízení stavebního pozemku
 • Rozsáhlejší rekonstrukce či modernizace
 • Právní služby spojené s koupí nemovitosti
 • Úhradu dědické daně či daně z nabytí nemovitosti

V čem se liší Hyposplátka a hypotéka?


Hyposplátka je překlenovací úvěr na bydlení, který je, stejně jako hypotéka, určený na jeho pořízení. Od klasické hypotéky se v zásadě liší jen tím, že v sobě spojuje výhody stavebního spoření a hypotečního úvěru na bydlení.

Pokud je pro někoho klasická hypotéka nedosažitelná, může být alternativou a řešením úvěr HYPOsplátka od Raiffeisen stavební spořitelny.

Jsme tady pro vás
Poradenská místa
finanční poradci
  Zanechte nám kontakt, ozveme se Vám zpět
  Časté dotazy
  Jaké jsou úrokové sazby hypoték? Liší se od HYPOsplátky?

  Úrokové sazby hypoték se v posledních letech pohybují kolem 4–6 %. Jaká bude úroková sazba hypoték záleží i na délce doby fixace a výši hypotéky. V případě HYPOsplátky od Raiffeisen stavební spořitelny můžete získat úrokovou sazbu od 5,39 % ročně.

  Výše úrokových sazeb v čase je ovlivněna také inflací, druhem úvěru (hypotéka na bydlení, americká hypotéka, překlenovací úvěr a jiné), ale také vyčíslením LTV (loan to value, tedy poměr částky hypotéky a ceny nemovitosti) a naspořenými financemi.

   

  Co vše je možné pořídit na HYPOsplátku? Liší se od hypotéky?

  HYPOsplátka je překlenovací úvěr, který lze využít na financování bydlení. Oproti klasickému účelovému hypotečnímu úvěru můžete HYPOsplátku využít i na financování právních služeb souvisejících s nákupem nemovitosti.

  HYPOsplátku využijete na:

  • Koupi nemovitosti, ať už jde o byt či dům.
  • Koupi stavebního pozemku.
  • Rekonstrukci nebo modernizaci svého bydlení.
  • Právní služby spojené s nákupem nemovitosti.
  • Úhradu dědické daně nebo daně z nabytí nemovitosti.

  Ani hypotéka ale nemusí být určena pouze na financování bydlení. Vše závisí na tom, zda si vyberete účelovou hypotéku nebo bezúčelovou tzv. americkou hypotéku. V případě účelové hypotéky je možné ji použít pouze na prokázaný účel, například koupi domu. Americká hypotéka má benevolentnější pravidla a nemusíte dokazovat účel jejího využití. Je tedy na vás, zda se rozhodnete finance použít na rekonstrukci či dovolenou.

  Pokud je úvěr zajištěn nemovitostí, je nutné předložit její odhad?

  Nemovitá věc sloužící jako zajištění úvěru musí být oceněna obvyklou cenou nemovitosti stanovenou tržním oceněním dle zákona o oceňování majetku. Ke zpracování ocenění využívá RSTS výhradně odhadce evidované na seznamu externích odhadců. Ocenění nemovité věci zajišťuje klient.

  Jak si mohu ověřit, že nejsem vedený v registru dlužníků?

  Registrů, které evidují dlužníky anebo jejich historii splácení, je mnoho. Banky obvykle využívají Registr FO sdružení SOLUS, Bankovní a Nebankovní registr klientských informací.

  Pokud máte pochybnosti o svém splácení v minulosti, doporučujeme si před podáním žádosti o půjčku ověřit, jaké informace jsou o vás vedeny v těchto registrech.

  Pro ověření v Registru FO sdružení SOLUS (www.solus.cz) můžete využít službu SMS výpis a aplikaci určenou pro mobilní telefony s operačním systéme Android "SOLUS – SMS výpis". Aktuální a spolehlivé informace získáte přímo na svůj mobilní telefon odkudkoli během pár chvil. Další informace k službě SMS výpis a aplikaci najdete na www.smsvypis.cz nebo v tomto pdf.  

  Pro informace, jak ověřit historii splácení v Bankovním registru klientských informací, navštivte prosím stránku www.cbcb.cz. Nebankovní registr klientských informací najdete na stránce www.cncb.cz.

  Jaké mám možnosti, pokud se neočekávaně zhorší moje finanční situace?

  V případě, že by mohlo dojít k prodlení při plnění závazků klienta, doporučujeme, aby ihned kontaktoval RSTS na telefonním čísle 412 446 408 nebo prostřednictvím e-mailové adresy rsts@rsts.cz. Pokusíme se klientovi nabídnout řešení a vyhnout se tak případnému zápisu do registrů, upomínkám či sankcím.

  Pokud se již klient do prodlení se splácením dostal, i tehdy se budeme snažit najít řešení a pomoci mu v této situaci. Je však nutné, aby závazky, se kterými je již v prodlení, uhradil.

  Vyhledávání...
  Produkty
  Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
  Důležité odkazy
  Kontakty Internet servis
  Dotační poradenství
  Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení
  Stavební spoření
  Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
  Financování bydlení
  Zvýhodněný úvěr Až 2 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Rekopůjčka Úvěr na bydlení bez zajištení, až 2 000 000 Kč Hyposplátka Úver na bydlení se splátkami až na 30 let Půjčka na družstevní bydlení Až 3 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Úvěry pro živnostníky Úver ze stavebního spoření Úvěrový balíček
  Bytová družstva a SVJ
  Úvěry pro bytová družstva, SVJ a právnické osoby Stavební spoření pro právnické osoby Dotace pro bytová družstva a SVJ
  Chytrý běžný účet Pojištění úvěru Pojištění staveb a bytových jednotek Pojištění domácnosti Rizikové životní pojištění Doplňkové penzijní pojištění Pojištění odpovědnosti občana za škodu Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu Pojištění motorových vozidel - povinné ručení Pojištění motorových vozidel - havarijní pojištění
  Ostatní
  Kontakty Kalkulačky Ostatní finanční produkty Kariéra O nás Informace Dokumenty Pro média Internet servis