Právě jsem postavil

Právě dostavěný dům můžeme považovat za “nový”. A i když jsme při výstavbě domu splnili veškeré požadavky dané zákony a vyhláškami, můžeme najít opatření, kterými snížíme energetickou náročnost nebo náklady za energie. Na co je dobré se zaměřit?

  • Využití dešťové vody – když zadržíme napršenou vodu, můžeme ji následně použít pro zavlažování nebo zálivku zahrady a po pročištění i na splachování toalet. Průměrná velikost střechy je 100 m² a průměrné srážky v ČR jsou 680 mm, takže můžeme využít až 68 m³ vody. Ve skutečnosti jde zhruba o ⅔ uvedeného množství.
  • Přechod na účinnější zdroj vytápění – v případě, že jsme při výstavbě zvolili vytápění elektřinou nebo zemním plynem. Jako účinnější zdroj může být tepelné čerpadlo. Abychom měli jistotu, že je změna vhodná, je třeba, aby opatření posoudil specialista.
  • Fotovoltaika a bateriové úložiště – musíme si zodpovědět otázku “Proč vlastně zvolit fotovoltaiku a co s vyrobenou elektřinou budeme dělat?” Fotovoltaika pro nás bude dobrá ve chvíli, kdy budeme mít správnou velikost. Je podstatné, abychom vyrobenou elektrickou energii spotřebovali doma – na spotřebiče, předehřev vody, vytápění a možná baterie. Jakmile velikost předimenzujeme, pouze zaplatíme peníze navíc a nemáme z nich téměř žádný užitek (s výjimkou toho, že jsme přispěli k čistšímu prostředí kolem nás).
Vyhledávání...
Produkty
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Důležité odkazy
Kontakty Internet servis
Dotační poradenství
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení
Stavební spoření
Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Financování bydlení
Zvýhodněný úvěr Až 2 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Rekopůjčka Úvěr na bydlení bez zajištení, až 2 000 000 Kč Hyposplátka Úver na bydlení se splátkami až na 30 let Půjčka na družstevní bydlení Až 3 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Úvěry pro živnostníky Úver ze stavebního spoření Úvěrový balíček
Bytová družstva a SVJ
Úvěry pro bytová družstva, SVJ a právnické osoby Stavební spoření pro právnické osoby Dotace pro bytová družstva a SVJ
Chytrý běžný účet Pojištění úvěru Pojištění staveb a bytových jednotek Pojištění domácnosti Rizikové životní pojištění Doplňkové penzijní pojištění Pojištění odpovědnosti občana za škodu Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu Pojištění motorových vozidel - povinné ručení Pojištění motorových vozidel - havarijní pojištění
Ostatní
Kontakty Kalkulačky Ostatní finanční produkty Kariéra O nás Informace Dokumenty Pro média Internet servis