Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla jsou novým zdrojem vytápění pro 21. století. Úkolem tepelného čerpadla není snížení energetické náročnosti, ale zvýšení účinnosti zdroje tepla a teplé užitkové vody a tím pádem i finančních úspor na provoz domu. Jde o ekologický a preferovaný zdroj.

Ale i přesto mají své limity – především tepelné čerpadlo, které využívá pro přeměnu energii z ovzduší. V zimních měsících je provoz takového čerpadla neefektivní a bývá nahrazené tzv. záložním zdrojem (většinou elektrokotlem). Z toho důvodu mají tato čerpadla zvýšené požadavky na příkon jištění domu (minimálně 25A jistič).

Dalším typem tepelného čerpadla je země – voda (čerpá energii z vrtů, případně plošných kolektorů). Tento zdroj má vyšší účinnost, ale také vyšší cenu kvůli nutnosti provedení vrtů, případně kolektoru.

Posledním běžně používaným tepelným čerpadlem je čerpadlo voda – voda. Je ideální pro ty, kteří mají přístup k potokům nebo řekám se stabilním průtokem. Má nejvyšší účinnost a investice se blíží prvnímu typu.

Je však důležité říct, že ne pro každý dům a otopnou soustavu se hodí tepelné čerpadlo. Vždy to konzultujte s odborníky, kteří jsou schopni najít vhodné řešení.

Vyhledávání...
Produkty
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Důležité odkazy
Kontakty Internet servis
Dotační poradenství
Dotační poradenství Nové Přepněte na levnější a ekologičtější bydlení
Stavební spoření
Stavební spoření Nyní s akčním výnosem
Financování bydlení
Zvýhodněný úvěr Až 2 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Rekopůjčka Úvěr na bydlení bez zajištení, až 2 000 000 Kč Hyposplátka Úver na bydlení se splátkami až na 30 let Půjčka na družstevní bydlení Až 3 000 000 Kč bez zajištení nemovitostí Úvěry pro živnostníky Úver ze stavebního spoření Úvěrový balíček
Bytová družstva a SVJ
Úvěry pro bytová družstva, SVJ a právnické osoby Stavební spoření pro právnické osoby Dotace pro bytová družstva a SVJ
Chytrý běžný účet Pojištění úvěru Pojištění staveb a bytových jednotek Pojištění domácnosti Rizikové životní pojištění Doplňkové penzijní pojištění Pojištění odpovědnosti občana za škodu Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu Pojištění motorových vozidel - povinné ručení Pojištění motorových vozidel - havarijní pojištění
Ostatní
Kontakty Kalkulačky Ostatní finanční produkty Kariéra O nás Informace Dokumenty Pro média Internet servis